Paslanmaz Lazer Kesim

Paslanmaz Kaynaklı İmalat

Paslanmaz Kaynaklı İmalat

Paslanmaz kaynaklı imalat , iki malzemeyi birbirine birleştirmek için kullanılan bir imalat yöntemidir. Firmamız bu yöntemle birlikte metal malzemeler üzerinde kaynak işçiliği yapmaktadır.

Temel mantık olarak, ısı ile malzemelerden birinin eritilerek, ekstra bir malzeme kullanarak veya kullanmayarak ısıtılan malzemenin diğer malzemeye birleştirilmesi yoluyla yapılır.

Birleştirilme sonrasında ekibimiz tarafından uygulanan ek yeri soğutma çalışması malzemenin tekrar sertleşmesi amacıyla yapılmaktadır.

Paslanmaz aynaklı imalat yöntemi firmamızın uzman ekibi tarafından paslanmaz ve metal malzemelerin üzerinde iki malzeme arasına bir dolgu malzemesi amacıyla ek bir malzeme eritilip birleştirme yöntemiyle yapılmaktadır.

Bu işçilik sırasında yüksek ısı, elektrik, ultraviyole ışınlar ve zehirli gazlar açığa çıkabilmektedir. Bu yüzden imalat işlemi sırasında gerekli güvenlik önlemleri alarak tedbirli bir işçilik yapmaktayız. Ayrıca kaynak işçiliği birçok alanda kullanılmakla birlikte çok fazla türü de bulunmaktadır.

PASLANMAZ KAYNAKLI İMALAT ÖRNEKLERİMİZ

Paslanmaz kaynaklı imalat işçiliği yapılırken kullanılan TIG kaynağı kaynak yapılabilecek tüm malzemeler üzerinde kullanım alanı olmasına rağmen çoğunlukla paslanmaz malzemeler üzerinde kullanım alanı bulmaktadır.

Paslanmaz kaynak işçiliği sırasında, kaynak işçiliğinin bir çok çeşidi olmasına rağmen genellikle tercih edilen ve kullanım alanı bulan kaynak işçiliği TIG kaynağı argon kaynağıdır.

PASLANMAZ KAYNAKLI İMALAT ÇEŞİTLERİMİZ

Paslanmaz Kaynaklı İmalat Hizmetimiz

Paslanmaz kaynaklı imalat hizmetimiz kapalı alanlarda, açık alanlarda, su altında ve uzayda bile kullanılmakta olan bir yöntemdir. Bugün günlük hayatta kullandığımız gördüğümüz birçok malzemede kaynak işçiliği bulunmaktadır.

Bu hizmetimizin kullanım alanları oldukça fazladır ; otomotiv sektörü, inşaat sektörü, gemi üretimi, tıbbi araç-gereçlerin yapımı, uzay araştırmaları ve geliştirmeleri kısacası tüm metal sektöründe ve termoplastik malzemelerde kaynak işçiliği kullanılmaktadır.

İmalat sırasında kolay gözüken bir kaynak işlemi, yanlış yöntem , yanlış metot ve yanlış dolgu malzemesi kullanıldığı takdirde olumsuzluklarla sonuçlanabilir.

Kaynaklı imalat yapılırken ortaya çıkan yüksek ısıdan dolayı ultraviyole ışınları , elektrik ve tehlikeli zehirli dumanların meydana gelme riski vardır. Bu yüzden paslanmaz kaynak işçiliği deneyimli bir ustanın kontrolü dahiliğinde gerçekleşmelidir.