Paslanmaz Lazer Kesim

Paslanmaz Lazer Kesim

Paslanmaz Lazer Kesim

Paslanmaz Lazer Kesim
Paslanmaz lazer kesim, lazer kesme işleminin paslanmaz malzeme üzerinde yapılmasına verilen addır.
 Bu kesim işleminde elektrik akımı ve karbondioksit birleşerek ortaya bir lazer ışını çıkarmaktadır. 
Çıkan bu lazer ışınının bir madde üzerinde kesim yapmasına, lazer kesim veya lazer kesme işlemi adı verilmektedir. 
Elektrik akımı ve karbondioksitin birleşimi sonucu ortaya çıkan bu lazer ışını, sahip olduğu enerji gücü sayesinde çok sert malzemeler üstünde dahi etkili olabilmektedir. 
Bu işlem firmamızın sahip olduğu yeterli güce sahip olan lazer kesim makinalarında yapılabilmektedir.

paslanmaz lazer kesim pirinç lazer kesim paslanmaz Günümüzde lazer kesim işlemi teknolojinin ilerlemesiyle birlikte birçok alanda faaliyet göstermektedir. 
Tesisimizin hizleri arasında bulunan lazer kesim işlemi çoğunlukla; metal, ağır sanayi, silah sanayi, elektronik, tıbbi araç gereçler ve otomotiv sektöründe kullanılmaktadır.

        Paslanmaz lazer kesim işlemi 1960’lı yıllarda ortaya çıkarılan bir teknolojidir. 
Teknolojinin sürekli olarak gelişim içinde olmasıyla birlikte, 2008 yılından sonra “Fiber Lazer Kesim” teknolojisi ön plana çıkmıştır.
 Firmamız ise bu süreçleri yakından takip ederek son teknoloji makina parkurunu bünyesine katmış sizlerin en kaliteli hizmetten faydalanmanızı hedeflemiştir.

Paslanmaz Lazer Kesim Örnekleri
Paslanmaz lazer kesim parametreleri dört farklı gaz basınç çeşiti ( 1.1 bar , 0.9 bar , 0.8 bar) iki ayrı frekans ( 3500 Hz ve 2500 Hz) ve dört çeşit kesme hızı ( 28mm/s , 22 mm/s , 16 mm/s ve 10 mm/s ) olarak belirlenmiştir.
 Firmamızın uzman operatörlerinin bu veriler üzerinde yoğun çalışmaları sonucu ulaştığı kesim parametreleri , yaptığımız lazer kesim işçiliği sırasında parçaların çapaksız ve pürüssüz bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır.


Paslanmaz Lazer Kesim’ De Parkur Avantajımız
       Lazer kesim de tercih edilen fiber lazer kesim makinaları , enerji yoğunluğu sıradan CO2 lazer makinalarına fiber kablolar vasıtasıyla kullanılan işlem yüzeyine göre 10 kat daha fazladır.
 Bu makinalarda lazer ışını aktarılmaktadır. Bu teknolojiye sahip olan makinalarımız üç farklı gaz ile kesim yapabilmektedir. 
Bunlar; Azot, Oksijen ve havadır. Ekibimiz gerekli parametre ayarları ve eksen ayarlarını yaptıktan sonra, lazer ışını ve gazlar yüzeye temas ederek kesim işlemini gerçekleştirmektedir.

lazer kesim parametreleri
lazer kesim cnc
Paslanmaz lazer kesim makinalarımızla yapılan kesme işlemi, diğer kesme işlemlerine göre daha hızlıdır. Bu sayede daha kısa zamanda daha fazla ürün elde etmeniz mümkündür.  
Belirli boyutlarda olan ürünler sizlerin lazer kesim işlemiyle belirlemiş olduğunuz ölçülerde kusursuz bir biçimde ortaya çıkmaktadır.

Lazer kesim işlemi sırasında bir kalıba ihtiyaç duyulmaması kalıp maliyetini de ortadan kaldırmaktadır. Bu yüzden lazer kesim maliyeti diğer kesim işlemlerine oranla daha uygundur.
 İstenilen ürün bilgisayar üzerinde kullanılan programlarla, malzeme üzerine en az fire verecek şekilde yerleştirilerek ıskarta ürün en aza indirgenmektedir.