Paslanmaz Lazer Kesim

Paslanmaz Kesim Büküm

Paslanmaz Kesim Büküm

Paslanmaz Kesim Büküm
Paslanmaz kesim büküm, istenilen malzemenin levha üzerinden kesilerek, belirlenmiş olan ölçüye getirilip, bükme işlemi yapılarak da istenilen şekilde şekillendirilmesidir. 
Tesisimizde paslanmaz kesim büküm işlemini 3 etapta gerçekleştiriyoruz.

İlk olarak istenmiş olan malzeme grafik tasarımcımız tarafından bilgisayar üzerinde gerekli programlar yardımıyla çizilerek istenilen ölçülerde şekillendirilerek onayınıza sunuluyor.

İkinci etapta grafik tasarımcımız tarafından çizimleri yapılan bu malzemeler lazer kesim makinesinde işleme alınarak istenilen şekil ve ölçülerde levha sac üzerinden elde ediliyor.

Üçüncü ve son etabında ise, belirlenen ölçü ve şekillerde elde edilmiş olan malzeme büküm operatörümüz tarafından büküm makineleri yardımıyla bükme işlemi yapılarak şekillendiriliyor.

Paslanmaz kesim büküm işlemi, belirli işlemler sonucu elde edilmiş olan malzemenin istenilen büküm açılarına göre ve istenilen uzunluklarda şekillendirilmesidir. 
Bunun için bilgisayarda çizilen programa göre yapılan kesme işlemi sonrasında bükme işlemine geçilecektir.

Genellikle abkant büküm makineleriyle yapılan bu büküm işlemlerini el gücü ile yapma imkânı bulunmamaktadır. 
Bu makineler kalın malzemelere dahi şekil verebilecek güç ve tonaja sahiptir.

Bükme işlemi, erkek ve dişi olarak adlandırdığımız iki adet “V” kalıp arasında yapılmaktadır.
 Erkek kalıp olarak adlandırdığımız makinenin üst bölümünde bulunan kalıp, altta kalan dişi kalıba baskı uygulayarak arada kalan malzemenin istenilen şekilde bükülmesini sağlamaktadır.

Bu işlemleri yapmak için makinede program oluşturma, proje oluşturma, büküm açısı, malzemenin kalınlığı, malzemenin uzunluğu ve gerekli parametre ayarları gibi veriler her işlemde değişiklik göstermektedir.
Her malzeme ve işleme uygun olacak şekilde makineye program ve ayar yapılması gerekmektedir.

Paslanmaz Kesim Büküm Hizmetimizin Avantajları
Paslanmaz lazer kesim ile yapılan işlemlerin diğer yöntemlerle yapılan işlemlere göre birçok avantajlı yanı vardır. Kesme işlemi sırasında ışının yıpranmaması, kesim yüzeyinin kirlenmemesini sağlar.

Bununla birlikte hassas kesim sonuçlarının çıkmasına ve genellikle eğilmeye meğilli olan parçaların son derece düzgün çıkmasına olanak sağlar.
Aynı zamanda bu yöntemle yapılan kesim işlemlerinin doğruluk payı oldukça yüksektir.


Paslanmaz lazer kesim le yapılan doğru planlanmış bir iş organizasyonunda otomatik nesting programlarımız sayesinde ıskarta minimuma indirilir süre ve enerji kayıpları önlenir.

Kesilen parçalar hızı ayarlanılabilen , istenilen ölçülerin panele girilmesine olanak sağlayan , ağır çalışma şartlarına uygun olan , cnc abkant büküm makineleri yardımıyla hesaplanan hacme getirilir. 
Bu özellikler paslanmaz kesim büküm de kalite hız ve kolaylık gibi avantajlar sağlar.